Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 2 października 2020 r.

pon., 10/05/2020 - 07:15 -- Gwarant

1.    Nowe zasady raportowania już obowiązują, ale JPK według nowych zasad złożymy dopiero w listopadzie

Tagi:  VAT, JPK,

Złożenie JPK za wrzesień nastąpi jeszcze według dawnych zasad, ale październikową sprzedaż należy już właściwie oznaczać. Obowiązek oznaczania dotyczy jedynie sprzedaży opodatkowanej VAT.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Przemysław Wojtasik
Tytuł: Zmiany w JPK_VAT: firmy muszą już oznaczać towary na nowych zasadach
Link: https://www.rp.pl/VAT/310029967-Zmiany-w-JPKVAT-firmy-musza-juz-oznaczac-towary-na-nowych-zasadach.html

2.    Praca zdalna – rekompensaty bez PIT

Tagi: praca zdalna, PIT,

Pracownik wykonujący pracę zdalnie, otrzymujący ekwiwalent pieniężny za używanie do pracy własnego sprzętu i większe zużycie mediów, nie musi z tego tytułu płacić PIT.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Autor: Agnieszka Pokojska
Tytuł: Praca zdalna: Czy od ekwiwalentu trzeba płacić PIT?
Link: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1492221,praca-zdalna-czy-od-ekwiwalentu-trzeba-placic-pit.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."