Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 2 lipca 2020 r.

pt., 07/03/2020 - 07:21 -- Gwarant

1.    Problemy ze wsparciem z PFR – przyczyną może być czarna lista

Tagi:  tarcza finansowa, PFR,

PFR odmawia niektórym podmiotom przyznania dotacji bez podawania przyczyny. Nieoficjalnie mówi się o istnieniu czarnej listy firm w MF, które wykluczone są ze wsparcia.

Źródło: Prawo.pl
Autor: Jolanta Ojczyk
Tytuł: Tajemnicza "czarna lista firm" może pozbawiać wsparcia z PFR
Link: https://www.prawo.pl/biznes/postepowanie-wyjasniajace-pfr-tarcza-finasowa-a-naduzycia,501384.html

2.    Wynagrodzenie pełnomocnika nie zawsze w kosztach

Tagi: PIT, koszty uzyskania przychodu

W kosztach uzyskania przychodu wynagrodzenie pełnomocnika rozliczymy jedynie w takiej części w jakiej odpowiada ono uzyskanemu dochodowi podlegającemu opodatkowaniu.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Paweł Rochowicz
Tytuł: Kiedy wynagrodzenie prawnika jest kosztem podatkowym
Link: https://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/307029986-Kiedy-wynagrodzenie-prawnika-jest-kosztem-podatkowym.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."