Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 2 czerwca 2020 r.

śr., 06/03/2020 - 07:44 -- Gwarant

1.    Zabudowa meblowa – zmiana interpretacja ogólnej

Tagi:  interpretacja ogólna, zabudowa meblowa, VAT

Jeżeli zabudowa meblowa po jej rozmontowaniu staje się bezużyteczna w ten sposób, że nie można wykorzystać jej w innym pomieszczeniu, traktowana jest jak usługa modernizacji i może korzystać z opodatkowania stawką 8% VAT

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Monika Pogroszewska
Tytuł: Obniżona stawka VAT tylko na szafy, których nie można przestawić - interpretacja podatkowa
Link: https://www.rp.pl/VAT/306029989-Obnizona-stawka-VAT-tylko-na-szafy-ktorych-nie-mozna-przestawic---interpretacja-podatkowa.html

2.    Opieka z powodu covid pozbawi prawa do kosztów

Tagi: PIT, koszty uzyskania przychodów,

Jeżeli za pełen miesiąc kalendarzowy pracownik otrzymywał jedynie świadczenie opiekuńcze z tytułu sprawowania opieki nad dzieckiem (covid), bądź chorobowe z racji przebywania na kwarantannie, nie przysługują mu pracownicze koszty uzyskania przychodu.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Marcin Szymankiewicz
Tytuł: Koronawirus: opieka nad dzieckiem bez prawa do kosztów w PIT
Link: https://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/305299906-Koronawirus-opieka-nad-dzieckiem-bez-prawa-do-kosztow-w-PIT.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."