Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 19 sierpnia 2020 r.

czw., 08/20/2020 - 07:46 -- Gwarant

1.    Mieszkanie dla współmałżonka nie da prawa do ulgi

Tagi:  PIT, interpretacja indywidualna, PIT,

Przeznaczenie środków ze sprzedaży mieszkania na zakup innego, dla współmałżonka, nie da prawa do ulgi mieszkaniowej – nawet jeżeli sprzedający stanie się jedynym właścicielem nieruchomości którą zamieszkuje.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Autor: Patrycja Dudek
Tytuł: Mieszkanie dla żony to nie potrzeby własne. KIS odmawia podatnikowi ulgi mieszkaniowej
Link: https://serwisy.gazetaprawna.pl/pit/artykuly/1488694,ulga-mieszkaniowa-dla-kogo-interpretacja-kis.html

2.    Pakiet SLIM VAT gotowy

Tagi: VAT 21’,

RCL przygotowało projekt ustawy wprowadzającej uproszczenia do ustawy o VAT. Wśród zmian jest m.in. wydłużenie terminu do wywozu towarów dla zastosowania stawki 0% (eksport), możliwość odliczenia VAT od zakupu usług noclegowych podlegających dalszej odsprzedaży, zwiększenie kwot dla prezentów o małej wartości z 10 na 20zł. Zmiany miałyby wejść w życie od stycznia.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Krzysztof Koślicki
Tytuł: Projekt zmian „Slim VAT” już gotowy
Link: https://www.prawo.pl/podatki/projekt-zmian-slim-vat-sierpien-2020,502471.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."