Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 18 września 2020 r.

pon., 09/21/2020 - 07:20 -- Gwarant

1.    ZUS rozliczy nadpłaty

Tagi:  ZUS, zwolnienie, nadpłata, tarcza

20 września wchodzą w życie przepisy pozwalające na rozliczenie nadpłat powstałych w czasie zwolnienia. Płatnicy, których nadpłaty lub wpłaty zostały zaliczone na poczet składek za kwiecień lub maj, a którzy ubiegali się o zwolnienie za ten okres, w końcu będą mogły z niego skorzystać. ZUS powinien rozpatrzyć sprawę automatycznie o czym poinformuje za pośrednictwem PUE. O zwrot nadpłat trzeba będzie jednak zawnioskować.

Link: https://www.zus.pl/o-zus/aktualnosci/-/publisher/aktualnosc/1/od-20-wrzesnia-ruszamy-z-wyrownywaniem-nadplat-skladek/3572782

2.    Dematerializacja akcji – ważny termin

Tagi: KSH

Spółki akcyjne których walory nie są notowane publicznie, do 30 września muszą wypełnić obowiązki nałożone na nie ustawą nowelizującą z 2019 r. związane z dematerializacją akcji, w tym uchwały o zawarciu umowy o prowadzenie elektronicznego rejestru akcjonariuszy lub umowy o rejestrację akcji w KDPR.

Źródło: Prawo.pl
Autor: Łukasz Lewandowski
Tytuł: Do końca września spółki muszą podjąć uchwały pod groźbą wysokich kar
Link: https://www.prawo.pl/biznes/dematerializacja-akcji-termin-podjecia-uchwal-przez-spolki,502801.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."