Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z 18 lutego 2022 r.

pon., 02/21/2022 - 07:14 -- Gwarant

1.    Ulga dla kasy średniej nie dla wynajmujących

Tagi: Polski Ład, ulga dla klasy średniej, najem prywatny, 

 

Z ulgi dla klasy średniej skorzystają jedynie pracownicy i przedsiębiorcy rozliczający się na zasadach ogólnych. Uzyskiwanie przychodu z wynajmu w ramach najmu prywatnego nie daje prawa do skorzystania z ulgi.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Tytuł: Czy przychody uzyskiwane z wynajmu mieszkania są objęte ulgą dla klasy średniej?

Link:

https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8360015,polski-lad-czy-przychody-uzyskiwane-z-wynajmu-mieszkania-sa-objete-ulga-dla-klasy-sredniej.html

 

2.    Ulga na złe długi z pułapką

Tagi:  VAT, CIT, PIT, ulga na złe długi, 

 

Wszelkie ułatwienia dotyczące rozliczania ulgi dotyczące m.in. braku obowiązku badania statusu kontrahentów obowiązują jedynie w odniesieniu do VAT.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: MarketNews24

Tytuł: Ulga na złe długi z nową pułapką dla podatników

Link:

https://podatki.gazetaprawna.pl/wideo/8359721,ulga-na-zle-dlugi-slim-vat-2-pulapka.html

 

 

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."