Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 18 czerwca 2020 r.

pt., 06/19/2020 - 07:35 -- Gwarant

1.    Kara za opóźnienie na skutek pandemii w kosztach

Tagi:  Wyrok WSA, podatek dochodowy, kara umowna

Jeżeli na skutek pandemii przedsiębiorca nie mógł należycie wywiązać się z umowy, zapłaconą z tego tytułu karę umowną można rozliczyć w kosztach.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Monika Pogroszewska
Tytuł: Koronawirus: kara zapłacona kontrhentowi może być firmowym kosztem - wyrok WSA
Link: https://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/306189988-Koronawirus-kara-zaplacona-kontrhentowi-moze-byc-firmowym-kosztem---wyrok-WSA.html
 

2.    Estoński CIT w Polsce najpewniej od stycznia

Tagi: CIT

Spółki o obrotach poniżej 50 mln euro nie zapłacą CIT dopóki nie będą wypłacać zysków. Rozwiązanie ma jednak dotyczyć wyłącznie spółek kapitałowych których udziałowcami są osoby fizyczne zatrudniające co najmniej 3 osoby.

Źródło: Prawo.pl
Autor: Krzysztof Koślicki
Tytuł: Inwestycje umożliwią zwolnienie z podatku dochodowego
Link: https://www.prawo.pl/podatki/estonski-cit-w-polsce-plan-rzadu,501066.html
 

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."