Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 17 września 2020 r.

pt., 09/18/2020 - 07:23 -- Gwarant

1.    Szczepienia od pracodawcy jednak bez PIT

Tagi:  PIT, pracownik, grypa, szczepienie,

Ministerstwo Finansów zmienia zdanie i informuje, że program szczepień na grypę finansowany przez pracodawcę nie będzie powodował powstania przychodu po stronie pracownika.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Przemysław Wojtasik
Tytuł: Szczepionki na grypę od pracodawcy jednak bez PIT
Link: https://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/309179945-Szczepionki-na-grype-od-pracodawcy-jednak-bez-PIT.html

2.    Przychody na potrzeby wyliczenia daniny solidarnościowej nie podlegają pomniejszeniom

Tagi: danina solidarnościowa,

Wspólnik spółki komandytowej nie może pomniejszyć przychodu o stratę z lat poprzednich ażeby uniknąć płacenia daniny solidarnościowej.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Autor: Monika Pogroszewska
Tytuł: Danina solidarnościowa: wspólnik zapłaci bez względu na straty - interpretacja podatkowa
Link: https://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/309179997-Danina-solidarnosciowa-wspolnik-zaplaci-bez-wzgledu-na-straty---interpretacja-podatkowa.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."