Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 17 lipca 2020 r.

pon., 07/20/2020 - 07:25 -- Gwarant

1.    Udostępnianie pokojów turystom także może być rozliczane w ramach karty podatkowej

Tagi:  PIT, ryczałt, karta podatkowa, 

Żadne przepisy nie warunkują możliwości skorzystania z preferencyjnego opodatkowania od prawa własności. Z rozliczenia kartą może korzystać również udostępnianie pokoi które nie są własnością podatnika.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Przemysław Wojtasik
Tytuł: Rozliczenie wynajmu pokoi dla turystów
Link: https://www.rp.pl/Podatki/307179967-Rozliczenie-wynajmu-pokoi-dla-turystow.html

2.    Przedawnienie nie przesądza o powstaniu przychodu

Tagi: wyrok NSA, PIT, przychód,

Podniesienie przez dłużnika zarzutu przedawnienia nie jest równoznaczne z osiągnięciem przez niego przychodu. Skutek taki może rodzić jedynie zrzeczenie się długu przez wierzyciela.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Aleksandra Tarka
Tytuł: Bez zrzeczenia się samego długu nie będzie przychodu - wyrok NSA
Link: https://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/307149988-Bez-zrzeczenia-sie-samego-dlugu-nie-bedzie-przychodu---wyrok-NSA.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."