Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 16 czerwca 2020 r.

śr., 06/17/2020 - 08:40 -- Gwarant

1.    Kiedy członek zarządu może rozliczać się jak przedsiębiorca?

Tagi:  interpretacja indywidualna, PIT, zarząd, podatek

Członek zarządu pełniący swoją funkcję na mocy powołania może założyć działalność i z tytułu świadczonych na rzecz spółki usług doradczych  rozliczać się płacąc podatek liniowy.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Przemysław Wojtasik
Tytuł: Prezes z własną firmą i liniowym PIT,, gdy świadczy dla spółki także usługi doradcze - interpretacja podatkowa
Link: https://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/306159991-Prezes-z-wlasna-firma-i-liniowym-PIT-gdy-swiadczy-dla-spolki-takze-uslugi-doradcze---interpretacja-podatkowa.html

2.    Nie ma VAT od sukcesji

Tagi: interpretacja ogólna, VAT, sukcesja

Jeżeli właściciel przedsiębiorstwa w spadku będzie wykorzystywał towary które po nabyciu nie były przedmiotem dostawy do działalności, nie będzie musiał płacić VAT.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Monika Pogroszewska
Tytuł: Firma w spadku – nie ma VAT przy sukcesji - interpretacja podatkowa
Link: https://www.rp.pl/Firma/306159990-Firma-w-spadku--nie-ma-VAT-przy-sukcesji---interpretacja-podatkowa.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."