Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 15 lipca 2020 r.

czw., 07/16/2020 - 07:19 -- Gwarant

1.    CRBR – termin wydłużony

Tagi:  CRBR,

Przeciążenie ilością wniosków CRBR spowodowało utrudnienia w dostępie. Do czasu przywrócenia systemu termin na składania zgłoszeń do rejestru zostanie oficjalnie przedłużony.

Źródło: Infor
Autor: PAP
Tytuł: Termin zgłoszeń do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych (CRBR) kolejny raz wydłużony
Link: https://ksiegowosc.infor.pl/wiadomosci/4636947,Termin-zgloszen-do-Centralnego-Rejestru-Beneficjentow-Rzeczywistych-CRBR-kolejny-raz-wydluzony.html

2.    Zbycie ogółu praw i obowiązków a wystąpienie ze spółki do dwie różne sprawy

Tagi: wyrok NSA, PIT, spółka komandytowa,

Wspólnik dokonujący zbycia ogółu praw i obowiązków w spółce na rzecz podmiotu trzeciego, może pomniejszyć przychód uzyskany ze sprzedaży o koszty jego uzyskania.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Aleksandra Tarka
Tytuł: Zbycie i wystąpienie to różne sprawy - NSA o skutkach sprzedaży ogółu praw i obowiązków w spółce osobowej
Link: https://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/307159989-Zbycie-i-wystapienie-to-rozne-sprawy---NSA-o-skutkach-sprzedazy-ogolu-praw-i-obowiazkow-w-spolce-osobowej.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."