Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 14 września 2020 r.

wt., 09/15/2020 - 07:23 -- Gwarant

1.    Leasingobiorca również powinien być traktowany jako poszkodowany

Tagi:  uchwałą SN, odszkodowanie, VAT,

Jeżeli leasingobiorca ponosił faktyczne koszty naprawy pojazdu nie mając prawa do odliczenia VAT, to wypłacone odszkodowanie również powinno być powiększone o VAT (50% jeżeli prawo do odliczenia przysługuje mu w 50%).

Źródło: Prawo.pl
Autor: Wiesława Moczydłowska
Tytuł: SN: Odszkodowanie z OC za leasingowane auto razem z VAT
Link: https://www.prawo.pl/podatki/odszkodowanie-z-oc-za-leasingowane-auto-wg-sn-razem-z-vat,503059.html

2.    Bez wszystkich dokumentów również można rozliczyć VAT

Tagi: VAT, WDT, stawka 0%,

Potwierdzenie wywozu towaru i dostarczenia towaru do kontrahenta są wystarczające do zastosowania stawki 0%.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Monika Pogroszewska
Tytuł: Nie potrzeba wszystkich dokumentów, by zastosować zerową stawkę VAT - interpretacja podatkowa
Link: https://www.rp.pl/VAT/309149996-Nie-potrzeba-wszystkich-dokumentow-by-zastosowac-zerowa-stawke-VAT---interpretacja-podatkowa.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."