Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 14 lipca 2020 r.

śr., 07/15/2020 - 07:20 -- Gwarant

1.    Omyłkowe pominięcie split payment – bez czynnego żalu się nie obejdzie

Tagi:  VAT, płatność podzielona, czynny żal,

Zwrócenie przez kontrahenta całej kwoty i ponowna zapłata z wykorzystaniem mechanizmu podzielonej płatności mogą okazać się niewystarczające. Z przepisów nie wynika ażeby ponowna płatność uchroniła przed sankcjami.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Autor: Tomasz Krywan
Tytuł: Czy dokonanie ponownego przelewu z zastosowaniem split paymentu chroni przed sankcjami
Link: https://theworldnews.net/pl-news/czy-dokonanie-ponownego-przelewu-z-zastosowaniem-split-paymentu-chroni-przed-sankcjami

2.    Przeniesienie własności w celu umorzenia długu to nie przychód

Tagi: wyrok NSA, PIT, hipoteka,

Podatnik który przenosi na rzecz banku własność nieruchomości otrzymanej w spadku i obciążonej hipoteką w celu zwolnienia się z długu, nie otrzymuje z tego tytułu przychodu podlegającego opodatkowaniu.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Autor: Katarzyna Jędrzejewska
Tytuł: NSA: Spłata zobowiązania to nie dochód
Link: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1486090,nsa-przeniesienie-prawa-wlasnosci-nieruchomosci.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."