Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 13 sierpnia 2020 r.

pt., 08/14/2020 - 07:12 -- Gwarant

1.    Zawieszenie działalności nie przywróci ulgi

Tagi:  wyrok NSA, PIT, działalność gospodarcza, podatek liniowy,

Zawieszenie działalności opodatkowanej podatkiem liniowym nie przywróci podatnikowi ulg przysługujących osobom rozliczających się według skali.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Aleksandra Tarka
Tytuł: Podatek liniowy: zawieszenie firmy odbiera korzyści przy rozliczeniu PIT
Link: https://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/308129894-Podatek-liniowy-zawieszenie-firmy-odbiera-korzysci-przy-rozliczeniu-PIT.html

2.    Estoński CIT – rząd zdecydowany na wprowadzenie nowej formy rozliczenia od stycznia

Tagi: CIT, 

Przychody poniżej 50 mln złotych, udziałowy będący osobami fizycznymi i co najmniej 3 pracowników – to podstawowe warunki jakie należy spełnić ażeby skorzystać z nowej formy opodatkowania. Stawka podatku wyniesie 15 lub 25% w zależności od tego czy spółka spełniać będzie status małego podatnika.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Przemysław Wojtasik
Tytuł: Estoński CIT w Polsce: dwa nowe sposoby rozliczenia spółek od 2021 roku
Link: https://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/308139996-Estonski-CIT-w-Polsce-dwa-nowe-sposoby-rozliczenia-spolek-od-2021-roku.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."