Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 12 sierpnia 2020 r.

czw., 08/13/2020 - 07:26 -- Gwarant

1.    Zwolnienie z długów w zamian za przeniesienie własności

Tagi:  wyrok NSA, PIT, nieruchomość, hipoteka, zwolnienie z długu,

Przeniesienie na rzecz banku własności nieruchomości obciążonej hipoteką w zamian za zwolnienie z długu, nie wiąże się z uzyskaniem jakiekolwiek przysporzenia i nie podlega opodatkowaniu PIT.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Aleksandra Tarka
Tytuł: Przeniesienie własności nieruchomości, aby uwolnić się od kredytu bez podatku - wyrok NSA
Link: https://www.rp.pl/Podatki/308129984-Przeniesienie-wlasnosci-nieruchomosci-aby-uwolnic-sie-od-kredytu-bez-podatku---wyrok-NSA.html

2.    Paragon z NIPem pozwoli odzyskać VAT

Tagi: interpretacja indywidualna, VAT, paragon, NIP,

Skarbówka potwierdza, że paragon z NIPem nabywcy pozwoli na odzyskanie VATu – niczego w tym względzie nie zmieniają dopiski sprzedającego, że paragon nie stanowi faktury uproszczonej.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Autor: Przemysław Wojtasik
Tytuł: Da się odpisać VAT z paragonu na małe kwoty
Link: https://www.rp.pl/VAT/308119981-Da-sie-odpisac-VAT-zparagonu-na-male-kwoty.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."