Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 12 maja 2020 r.

śr., 05/13/2020 - 09:42 -- Gwarant

1.    Kasy online – przesunięcie terminów na wdrożenie

Tagi: VAT, kasa online,

Branżom pierwotnie zobowiązanym do wdrożenia kas online od 1 lipca 2020 r. przesunięto termin na 1 stycznia 2020 r. (usługi hotelarskie i gastronomiczne). Pozostałym (dotyczącym usług fryzjerskich i kosmetycznych, budowlanych, medycznych świadczonych przez lekarzy i dentystów,

prawniczych, wstępu na fitness) termin przesunięto z 1 stycznia 2021 r. na 1 lipca 2021 r.

Źródło: Infor
Tytuł: Wszystkie terminy wymiany kas na kasy online zostaną przesunięte
Link: https://inforfk.pl/aktualnosci/7699014,Wszystkie-terminy-wymiany-kas-na-kasy-online-zostana-przesuniete.html

2.    Opodatkowanie dotacji otrzymanej z PFR
Tagi: tarcza finansowa, podatek dochodowy

O tym czy dotacja podlega opodatkowaniu nie wiedzą ani przedsiębiorcy ani skarbówka. Oficjalne stanowisko znajduje się wciąż w opracowaniu resortu finansów.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Przemysław Wojtasik
Tytuł: Zwolnienie z podatku subwencji dla firm pilnie potrzebne
Link: https://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/305119895-Zwolnienie-z-podatku-subwencji-dla-firm-pilnie-potrzebne.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."