Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z 11 maja 2022 r.

czw., 05/12/2022 - 07:54 -- Gwarant

1.    Podatnicy PIT nie złożą już sprawozdań szefowi KAS

Tagi: PIT, sprawozdanie finansowe, 

Podmiotem właściwym dla podatników PIT oraz CIT (tych którzy nie mają obowiązku składania sprawozdań do KRS) będzie naczelnik Zachodniopomorskiego US. Zmiana nie dotyczy podatników którzy już je złożyli.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Agnieszka Pokojska

Tytuł: Wysyłka części sprawozdań finansowych już nie do szefa KAS

Link:

https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8415620,sprawozdanie-finansowe-kas-zachodniopomorski-urzad-skarbowy-w-szczecinie.html

 

2.    Czynny żal będzie ograniczony

Tagi:  KKS, czynny żal, 

Ministerstwo sprawiedliwości pracuje nad zmianami, które mają ograniczyć możliwość składania czynnego żalu. Obecnie złożenie możliwe jest do czasu podjęcia czynności przez organy ścigania, po zmianach, podjęcie jakichkolwiek czynności służbowych przez organy skutkować będzie niemożliwością jego złożenia.

 

Źródło: Rzeczpospolita

Autor: Paweł Rochowicz

Tytuł: Skrucha już nie pomoże. Resort Ziobry odsyła czynny żal do lamusa

Link:

https://www.rp.pl/podatki/art36265131-skrucha-juz-nie-pomoze-resort-ziobry-odsyla-czynny-zal-do-lamusa

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."