Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 10 września 2020 r.

pt., 09/11/2020 - 07:09 -- Gwarant

1.    Brak wpłaty darowizny na konto nie pozbawi zwolnienia

Tagi:  wyrok WSA,

Obdarowany zachowuje prawo do zwolnienia z podatku darowizn otrzymanych w ramach grupy zerowej, nawet jeżeli pieniądze nie zostały bezpośrednio wpłacone na konto.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Aleksandra Tarka
Tytuł: Darowizna w rodzinie bez przelewu może być zwolniona z podatku - wyrok WSA
Link: https://www.rp.pl/Spadki-i-darowizny/309109989-Darowizna-w-rodzinie-bez-przelewu-moze-byc-zwolniona-z-podatku---wyrok-WSA.html

2.    Fiskus sięgnie głębiej do kieszeni wspólników

Tagi: CIT,

Przekazanie majątku likwidowanej spółki kapitałowej na rzecz wspólników będzie opodatkowane.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Paweł Rochowicz
Tytuł: Zmiany w CIT: wydanie wspólnikom majątku likwidowanej spółki z podatkiem
Link: https://www.rp.pl/Firma/309109985-Zmiany-w-CIT-wydanie-wspolnikom-majatku-likwidowanej-spolki-z-podatkiem.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."