Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 10 sierpnia 2020 r.

wt., 08/11/2020 - 07:12 -- Gwarant

1.    Adnotację MPP można zamieścić na każdej fakturze

Tagi:  MPP, płatność podzielona, split payment,

Sprzedawca może każdą sprzedaż dokumentować fakturą z adnotacją MPP, jednak poza przypadkami przewidzianymi w załączniku 15, to nabywca decyduje w jaki sposób dokona płatności.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Przemysław Wojtasik
Tytuł: Choć sprzedawca chce split payment, nabywca nie zawsze musi go słuchać
Link: https://www.rp.pl/VAT/308109984-Choc-sprzedawca-chce-split-payment-nabywca-nie-zawsze-musi-go-sluchac.html

2.    Ryczałt można łączyć z podatkiem liniowym

Tagi: ryczałt, podatek liniowym,

Przedsiębiorca prowadzący działalność opodatkowaną ryczałtem, po przystąpieniu do spółki osobowej może opodatkować osiągane w ten sposób przychody podatkiem liniowym.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Monika Pogroszewska
Tytuł: Podatek liniowy razem z ryczałtem
Link: https://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/308109998-Podatek-liniowy-razem-z-ryczaltem.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."