Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 10 czerwca 2020 r.

pt., 06/12/2020 - 08:22 -- Gwarant

1.    Handel za pośrednictwem portalu aukcyjnego – kiedy staje się działalnością

Tagi:  PIT, allegro, działalność gospodarcza,

Dokonywanie transakcji sprzedaży w sposób zorganizowany, ciągły i związane z tym regularne wpływy na rachunek bankowy są dla fiskusa oznaką, że sprzedający jest przedsiębiorcą, nawet jeżeli nie zarejestrował działalności.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Aleksandra Tarka
Tytuł: Kiedy sprzedaż na Allegro to działalność gospodarcza - wyrok WSA
Link: https://www.rp.pl/Firma/306099972-Kiedy-sprzedaz-na-Allegro-to-dzialalnosc-gospodarcza---wyrok-WSA.html

2.    Roszczenia także wchodzą w skład masy spadkowej

Tagi: wyrok WSA, VAT, JPK, podpis elektroniczny,

Odziedziczone w spadku roszczenie o wypłatę równowartości wierzytelności nie podlega ustawie o PDOF, ale ustawie o podatku od spadków i darowizn. Nie będzie więc opodatkowane PIT.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Aleksandra Tarka
Tytuł: Skarbówka nie dostanie PIT od spłat w ramach dziedziczenia - wyrok WSA
Link: https://www.rp.pl/Spadki-i-darowizny/306099894-Skarbowka-nie-dostanie-PIT-od-splat-w-ramach-dziedziczenia---wyrok-WSA.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."