Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 9 listopada 2020 r.

wt., 11/10/2020 - 07:19 -- Gwarant

1.    Rodzaj kary przesądzi o kwalifikacji dla celów VAT

Tagi:  wyrok NSA, VAT, kary umowne, 

Kara umowna o charakterze prewencyjnym ma charakter odszkodowawczy i nie stanowi elementu odpłatności za usługę. Z tego też względu nie będzie opodatkowana VAT – stwierdził NSA.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Michał Ilasz
Tytuł: Czy kara umowna o charakterze prewencyjnym podlega VAT - wyrok NSA
Link: https://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/201109570-Koronawirus-wiecej-czasu-na-wplate-zaliczek-na-PIT-od-wynagrodzen-pracownikow.html

2.    Współwłasność nie przeszkodzi w rozliczeniu w kosztach

Tagi:  interpretacja indywidualna, PIT, koszty uzyskania przychodu, 

Mieszkanie stanowiące małżeńską współwłasność można całkowicie zamortyzować w prowadzonej działalności.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Przemysław Wojtasik
Tytuł: Małżeńskie mieszkanie można rozliczyć w biznesie - interpretacja podatkowa
Link: https://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/311089952-Malzenskie-mieszkanie-mozna-rozliczyc-w-biznesie---interpretacja-podatkowa.html

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."