Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 6 listopada 2020 r.

pon., 11/09/2020 - 07:20 -- Gwarant

1.    Więcej czasu na zapłatę zaliczek PIT za pracowników

Tagi:  COVID, PIT, pracownik, zaliczka,

Z opublikowanego w piątek projektu rozporządzenia wynika iż termin do zapłaty zaliczek za PIT pracowników miałby zostać odsunięty w czasie – termin odprowadzenia zaliczek za wynagrodzenie za październik miałby zostać przesunięty do 20 maja, za listopad do 20 czerwca, za grudzień do 20 lipca 2021.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Przemysław Wojtasik
Tytuł: Koronawirus: więcej czasu na wpłatę zaliczek na PIT od wynagrodzeń pracowników
Link: https://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/201109570-Koronawirus-wiecej-czasu-na-wplate-zaliczek-na-PIT-od-wynagrodzen-pracownikow.html

2.    Naruszanie nakazów wprowadzanych w związku z zapobieganiem covid może słono kosztować

Tagi:  covid, wsparcie,

Naruszanie nakazów bądź ograniczeń wprowadzonych w związku z pandemią pozbawi przedsiębiorcę prawa do ubiegania się o pomoc w publiczną, w tym wsparcia z tarcz antykryzysowych.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Autor: Jakub Styczyński
Tytuł: Przedsiębiorca bez pomocy publicznej za brak maseczki
Link: https://www.gov.pl/web/koronawirus/nowe-kroki-w-walce-z-koronawirusem--ostatni-etap-przed-narodowa-kwarantanna

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."