Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 5 listopada 2020 r.

pt., 11/06/2020 - 07:17 -- Gwarant

1.    Wykup auta z leasingu korzystnie podatkowo – przychylne interpretacje skarbówki

Tagi:  interpretacja indywidualna, PIT, leasing, wykup, 

Wykup auta z leasingu na cele prywatne i sprzedaż po pół roku, nie będzie wiązać się z koniecznością zapłacenia podatku.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Przemysław Wojtasik
Tytuł: PIT: auto po leasingu już fiskusa nie interesuje
Link: https://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/311059988-PIT-auto-po-leasingu-juz-fiskusa-nie-interesuje.html

2.    Będzie kolejna tarcza 2.0

Tagi:  covid, tarcza antykryzysowa, 

Rząd zapowiedział wprowadzenie kolejnej tarczy antykryzysowej przewidującej m.in. dofinansowanie kosztów stałych dla MSP, zwolnienie ze składek ZUS, przedłużenie postojowego, dofinansowanie do zatrudnienia, umorzenie subwencji z PFR. Tarcza skierowana będzie do branż szczególnie dotkniętych kryzysem, dofinansowanie leasingu, dofinansowanie dla zmieniających branże.

Źródło: gov.pl
Link: https://www.gov.pl/web/koronawirus/nowe-kroki-w-walce-z-koronawirusem--ostatni-etap-przed-narodowa-kwarantanna

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."