Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 17 listopada 2020 r.

śr., 11/18/2020 - 07:33 -- Gwarant

1.    Kiedy sprzedaż przedsiębiorstwa nie będzie wiązała się z koniecznością zapłaty podatku?

Tagi: przedsiębiorstwo, sprzedaż,

..w momencie gdy przedsiębiorca rozlicza się z wykorzystaniem karty podatkowej. Przepisy dotyczące karty podatkowej nie przewidują opodatkowania przychodu z tytułu zbycia przedsiębiorstwa.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Marcin Szymankiewicz
Tytuł: Czy można sprzedać przedsiębiorstwo i nie zapłacić PIT
Link: https://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/311159997-Czy-mozna-sprzedac-przedsiebiorstwo-i-nie-zaplacic-PIT.html

2.    MF zapowiada zniknięcie przepisu blokującego rozliczenie wraz z dzieckiem

Tagi:  PIT, zeznanie roczne,

Przepis blokujący prawo do rozliczenia z dzieckiem jeżeli osiągnęło ono jakikolwiek przychód z tytułu umowy o dzieło lub pozarolniczej działalności gospodarczej ma zniknąć z ustawy o PIT.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Katarzyna Jędrzejewska
Tytuł: Fiskus dojrzał do naprawienia błędu. Poprawi absurdalny przepis o uldze prorodzinnej i rozliczaniu PIT z dzieckiem
Link: https://serwisy.gazetaprawna.pl/pit/artykuly/1496335,ulga-prorodzinna-na-dzieci-limit-przychody-nowelizacja.html

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."