Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 12 listopada 2020 r.

pt., 11/13/2020 - 07:25 -- Gwarant

1.    Pokój hotelowy do pracy także w kosztach

Tagi: hotel, biuro, praca, koszt uzyskania przychodu, 

Wynajem pokoju hotelowego, służącego pracownikowi do pracy, bez możliwości skorzystania z noclegu, może być rozliczony w kosztach firmy.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Przemysław Wojtasik
Tytuł: Hotelowy pokój do zdalnej pracy w podatkowych rozliczeniach firmy - interpretacja podatkowa
Link: https://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/311129998-Hotelowy-pokoj-do-zdalnej-pracy-w-podatkowych-rozliczeniach-firmy.html

2.    CIT od spółek komandytowych być może dopiero od 2022 r.

Tagi:  CIT, spółka komandytowa, 

Ażeby zmiany dotyczące opodatkowania spółek komandytowych mogły wejść w życie od 2021 roku, ustawa musi być opublikowana w dzienniku ustaw do 30 listopada. Jest więc prawdopodobne, że wejście w życie powyższych regulacji zostanie odsunięte na 2022 r. Możliwość taką potwierdził Jarosław Gowin w wywiadzie dla DGP.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Łukasz Zalewski, Agnieszka Pokojska
Tytuł: CIT od spółek komandytowych być może dopiero od 2022 r.
Link: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1495796,spolka-komandytowa-cit-2022.html

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."