Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 10 listopada 2020 r.

czw., 11/12/2020 - 07:13 -- Gwarant

1.    Brak korzyści kosztem drugiego wspólnika to brak opodatkowania

Tagi: interpretacja indywidualna, PIT, spółka jawna, nieruchomość,

Dokonania przeniesienia własności nieruchomości z majątku spółki do majątku prywatnego wspólników, w proporcji do posiadanych przez nich udziałów, nie będzie wiązało się z osiągnięciem przysporzenia podlegającego opodatkowaniu.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Monika Pogroszewska
Tytuł: Działka dla wspólnika bez podatku od spadków i darowizn - interpretacja podatkowa
Link: https://www.rp.pl/Firma/311109985-Dzialka-dla-wspolnika-bez--podatku-od-spadkow-i-darowizn---interpretacja-podatkowa.html

2.    Niepotrzebne oznaczanie GTU także pod groźbą kary

Tagi:  JPK VAT, GTU, 

Oznaczenie kodem GTU transakcji, która nie powinna być oznaczona również obarczonej jest karą grzywny. Tak wynika z informacji uzyskanej z MF przez „Rzeczpospolitą”. Kary nie będą jednak nakładane automatycznie – każdy przypadek oceniany ma być indywidualnie.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Przemysław Wojtasik
Tytuł: Nowy JPK: grzywna za niepotrzebne oznaczenia
Link: https://www.rp.pl/VAT/201109434-Nowy-JPK-grzywna-za-niepotrzebne-oznaczenia.html
 

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."